XBOX BİLLBOARDU OYUN ARENASINA DÖNÜŞTÜRDÜ - XBOX TOMB RAİDER

877 görüntüleme
29 Eylül 2019
Xbox firmasının yeni Tomb Raider oyunu için hazırladığı tanıtım kampanyası billboardu görsel bir şov alanına dönüştürdü. Kampanyada billboard üzerine oyuncular konumlandırıldı ve dayanıklılık testine tabi tutuldu. Hava durumu makinelerini kurmak ve canlı akış seçeneklerinin tümünün doğru şekilde çalışmasını sağlamak zor olsa da, bu sayede dayanıklılık testi halk tarafından yönetildi. Sekiz yarışmacının durumu, özel bir web sitesinde canlı yayınlandı. Perşembe günü saat 1: 00'den itibaren saat 18: 00'e kadar oylama yapıldı. Yarışmacılar oylamaya göre sıcak, yağmur ve kara maruz kaldılar.

Londra'da gerçek bir reklam panosunda bulunan çıkıntının üzerinde duran son kişi "Tomb Raider'den ilham alan bir gezi" kazanacak.

Gerçek şov tadındaki reklam 22 saat boyunca binlerce izleyicinin dikkatini çekebildi. Kampanya bir günde 3,5 milyon kez izlendi. Bunun bu kadar başarılı olmasının sebeplerinden biri, tehlikeli olmasından kaynaklanıyordu. Bu her zaman insanların dikkatini çeken bir şey. Ancak, birileri gerçekten incinirse, markanız için çok iyi görünmüyor. Doktorlar, rekabet edebileceklerinden emin olmak için her yarışmacının çok katı bir değerlendirmesini yaptılar ve etkinlik sırasında kendilerini güvende tutmak için yakından izlediler.

Xbox ve Tomb Raider bu reklam panosuyla gerçekten büyük ikramiyeyi vurdu. Doğru kullanılırsa, bu reklam ortamının ne kadar başarılı olabileceğinin başka bir örneği. Markanız için buna benzer bir şey yapar mıydınız? Gerçekleştirmek istediğiniz tüm çılgın fikirleri duymak isteriz! Yorumlarınızı bekliyoruz.

ABONE OL: https://www.youtube.com/channel/UC_Wfmegay3dHaGBHqimvN1g?sub_confirmation=1
WEB ADRESİMİZ: http://www.eniyireklamlar.com
FACEBOOK SAYFAMIZ: https://www.facebook.com/eniyireklamlarr
TWİTTER SAYFAMIZ: https://twitter.com/eniyireklamlarr