SOSYAL MEDYA DEVLERİNİN SEO'LARI KOD YAZMAYI NASIL ÖĞRENDİ?

1.342 görüntüleme
23 Ağustos 2018
Bu ülkedeki herkes kod yazmayı öğrenmesi gerekir; çünkü insana düşünmeyi öğretir, Steve Jobs

Steve Jobs'un dediği gibi herkesin kodlamayı öğrenmesi gerek. Bir esnaf, doktor, mimar, muhasebeci aklınıza hangi meslek gelirse gelsin kodlamayı, algoritma mantığını öğrenmesi gelişim açısından önem arz ediyor.

Amerika başkanı Barack Obama Amerika halkına seslenerek herkesin yazılım öğrenmesini öğütlüyor. Yazılımın günümüzde her meslek alanına girdiğini görüyoruz. Bu da yazılımın öneminin giderek artacağını bizlere gösteriyor.

Ülkemizde eğitim sistemimize henüz yakın zamanda girmiş olan kodlama eğitimi büyük ama yeterli olmayan bir gelişme. Videoda sosyal medya devlerinin SEO'ları kod yazmaya nasıl başladıklarını anlatıyorlar. Görüyoruz ki onlar büyük bir şirket kurmak ve zengin olmak için kodlamayı öğrenmemişler. Farklı mesleklerden hobi olarak başlayan insanların da internet ve kitaplar aracılığı ile kodlamayı öğrendiklerini ve başarılı olduklarını görüyoruz. Siz de bunlardan biri olabilirsiniz.

Code.org çocuklara kodlamayı oyunlarla öğreten bir web sitesi. Code.org organizasyonun destekçileri arasında Bill Gates, Mark Zuckerberg, Jack Dorsey ve Bill Clinton gibi isimler yer alıyor.

BU VİDEOYU BEĞENDİYSENİZ DAHA FAZLASI İÇİN ABONE OLUNUZ.

ABONE OL: https://www.youtube.com/channel/UC_Wfmegay3dHaGBHqimvN1g?sub_confirmation=1
WEB ADRESİMİZ: http://www.eniyireklamlar.com
FACEBOOK SAYFAMIZ: https://www.facebook.com/eniyireklamlarr
TWİTTER SAYFAMIZ: https://twitter.com/eniyireklamlarr