ÇOCUK CİNSEL İSTİSMARI ÜZERİNE BİR FİLM - "EN İYİ EĞİTİM FİLMİ" ÖDÜLLÜ

2.305 görüntüleme
10 Temmuz 2019
CHILDLINE Hindistan tarafından üretilen bu çocuk dostu film, çocukları güvenli ve güvensiz dokunuş kavramı konusunda eğitiyor. Ayrıca, çocuklara kendilerini nasıl koruyacaklarını ve güvensiz dokunma tehdidi altındaki bir durumda yakalandıklarında yetişkinlerden nasıl yardım alabileceklerini öğretir.

Hindistanda 12 ayrı Hint dilinde yayınlanmıştır. Şimdi de bizim aracılığımız ile Türkçe alt yazılı olarak sunulmuştur. Film ayrıca bu yıl "en iyi eğitim filmi" kategorisinde ulusal film ödülünü kazandı.

Çocuklarımıza Cinsel İstismar hakkında bilgi vermeyi her zaman zor buluyoruz, bu nedenle bu konudan kaçınıyoruz. Bir yandan, bunu çocuklarımıza iletmekten korkuyoruz, diğer yandan da onları cinsel istismar konusunda eğitmenin etkili bir yolunu bilmiyoruz.

Bu yüzden konuyu gündeme getirmek için hep telaşlanıyoruz ya da tereddüt ediyoruz. Bu video sorunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu, "güvenli dokunuş" ve "güvenli olmayan dokunuş" hakkında bilgi edinmek için çocuklarınıza adanmış kısa bir film.

Çocuk cinsel istismarının hassas konusunu çok basit ve etkileşimli bir şekilde ele alır ve çocukları istismara karşı kendilerini korumak için ne yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirir.

2013 İnsan Hakları İzleme Raporuna göre, Hindistan'daki 7200'den fazla çocuk her yıl cinsel istismara maruz kalıyor ve daha birçok vaka bildirilmedi. Bu şok edici rakamlara rağmen, bu konuyu çevreleyen ciddi bir sessizlik var. Çok fazla ebeveyn ve öğretmen çocuklarıyla çocuk cinsel istismarı hakkında gerektiği kadar açık konuşmuyor. Çocuk bilgilendirilmediğinde, böyle bir durumla karşılaştığında ne yapacağını bilemez.

ABONE OL: https://www.youtube.com/channel/UC_Wfmegay3dHaGBHqimvN1g?sub_confirmation=1
WEB ADRESİMİZ: http://www.eniyireklamlar.com
FACEBOOK SAYFAMIZ: https://www.facebook.com/eniyireklamlarr
TWİTTER SAYFAMIZ: https://twitter.com/eniyireklamlarr